Suvi tähendab hästi palju lõppematut muruniitmist: kodu- ja suvilaõuedes algavad nädalalõpuhommikud tavaliselt bensiinimootoriga muruniiduki lükkamisega. Paar tundi reibast kõndimist!

Aga kui sinu eest tehtaks see töö ära…? Saaksid niitmise asemel kohe asuda grillimise ja saunlemise ettevalmistustöödega tegelema.

Robotmuruniidukid kui suhteliselt uus nähtus on tekitanud hulgaliselt küsimusi. Osad inimesed peavad neid kergatsitele mõeldud mänguasjadeks, teised jällegi arvavad, et tegu on asjalike toodetega, mis võimaldavad inimestele rohkem vaba aega. Ja ostetakse… vaba aega. Samas, lisaväärtusena saadakse ka vaikust ja naabritega paremat läbisaamist.

Aga robotniidukid tekitavad ka palju küsimusi. Kas need tõesti sõidavad õues ringi täiesti iseseisvalt? Nii see on, sest niiduki kulgemise hõlbustamiseks piiratakse niidetav maa-ala servatraadiga, millest niiduk üle ei sõida. Aga kas robotniidukid oskavad ka põõsastest ja muudest takistustest ringi sõita?

Loomulikult – ka igasuguste takistuste ümber saab paigaldada piirdetraadi.

Kas robotniiduk märkab takistust, näiteks last? Jah, kõigil testitud robotitel on põrkekaitsed: kui niiduk põrkab lapse vastu, seiskab see esiteks oma lõiketera, seejärel tagurdab ja üritab olukorrast välja pääseda. Kui häirimine jätkub, siis enamus robotniidukitest sõidab laadimisjaama, jääb ootama ja siirdub taas tööd jätkama mõne tunni pärast. Väikse õue jaoks ei ole mõtet robotniidukit osta, ka sellise õue jaoks mitte, kus kasvab tihedalt puid ja põõsaid. Kui robotniiduk osta, on vaja varuda niidukile tööjärje ettevalmistamiseks piisavalt aega, sest piirdetraati on vaja palju paigaldada.

Uus toode!
Laost otsas
1.199,00 sis.KM
-21%
Laost otsas
549,00 sis.KM
-19%
Laost otsas
669,00 sis.KM
-16%
Laost otsas
539,00 sis.KM
-22%
Laost otsas
699,00 sis.KM
-21%
Laost otsas
549,00 sis.KM
Laost otsas
-11%
Laost otsas
409,00 sis.KM